Способи зворотнього зв'язку

Ви можете зв'язатися з нами через форму або ЗВ'ЯЗАТИСЯ ПРОСТО - внизу сторінки, клікнувши на іконку зручного для Вас способу. ⇓

compare_arrows0

Апеляційна скарга

Апеляційна скарга

Якщо одна зі сторін господарського спору не згодна з винесеним рішенням суду, вона може подати запит на перегляд справи до того, як судове рішення вступить в законну силу. На підставі такого запиту, який називається апеляційною скаргою, відбувається оскарження рішень господарських судів у вищестоящих інстанціях.


Наші переваги

Професійні юристи, в доробку яких десятки виграних судових справ;

Юридичні послуги найвищої якості;

Всебічна підтримка фахівців різного профілю від юристів до аудиторів;

Повна конфіденційність;

Наш досвід і практика в області судового вирішення спорів підтверджені багаторічною роботою на ринку юридичних послуг;


Написання апеляційної скарги вимагає досконалого знання законодавства, оскільки при її подання заявник спирається на правові норми, невраховані чи порушені в ході первинного процесу. Якщо заява складена невміло або з порушенням правил, досить великий шанс, що суд може відкликати апеляційну скаргу.

Фахівці Юридичної фірми AGTL допоможуть вам швидко і грамотно скласти апеляційну скаргу та захистять ваші інтереси в суді.


Строки подання та розгляду скарги

В господарський суд скарга подається після винесення рішення по справі однак до його вступу.

Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду — протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Кодексу.

Повернення апеляційної скарги може бути пов'язано з порушеннями умов подачі, наприклад, якщо заявник не має права на оскарження результатів рішення суду або пропустив строки подання.

Апеляційний господарський суд виносить ухвалу про повернення апеляційної скарги у випадках, якщо вона подана після закінчення строків, установлених цією статтею, і суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, та незалежно від поважності причини пропуску цього строку — у разі, якщо апеляційна скарга подана прокурором, органом державної влади, органом місцевого самоврядування після спливу одного року з дня оголошення оскаржуваного судового рішення. Розгляд заяви особи про поновлення строку на подання апеляційної скарги здійснюється одним із суддів колегії суддів апеляційного господарського суду.

Закон визначає час на розгляд апеляційної скарги як один місяць з дня надходження справи. В деяких випадках цей термін може бути збільшений, якщо розгляд неодноразово відкладається. Причиною відстрочення може бути як неявка сторін, що беруть участь у спорі, так і задоволення судом клопотань про надання додаткових доказів по справі.


Що повинна містити апеляційна скарга в господарський суд?

Апеляційна скарга подається у письмовій формі і повинна містити:

1) найменування апеляційного господарського суду, до якого подається скарга;

2) найменування місцевого господарського суду, який прийняв рішення, номер справи та дату прийняття рішення;

3) вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, а також підстави, з яких порушено питання про перегляд рішення, з посиланням на законодавство і матеріали, що є у справі або подані додатково;

4) перелік документів, доданих до скарги.

Апеляційна скарга підписується особою, яка подає скаргу, або його представником.

До скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.

Ми також пропонуємо послуги зі складання апеляційних скарг в податкову, касаційних скарг до Верховного суду та інших видів оскаржень судових рішень.