Способи зворотнього зв'язку

Ви можете зв'язатися з нами через форму або ЗВ'ЯЗАТИСЯ ПРОСТО - внизу сторінки, клікнувши на іконку зручного для Вас способу. ⇓

compare_arrows0

Визнання угод недійсними

Визнання угод недійсними

Якщо умови угоди не відповідають нормам права, чинного на момент її укладення, таку операцію називають недійсною. Визнання угод недійсними може бути встановлено або в результаті суду (оспорюваний правочин), або за фактом встановленого порушення закону при її укладенні (нікчемний правочин).


Наші переваги

наші юристи володіють великим досвідом роботи в різних сферах права та угод, пов'язаних з нерухомим майном;

звернення до професіоналів дозволить максимальним чином захистити Ваші інтереси з самого початку процесу.

Фахівці Юридичної фірми AGTL володіють великим досвідом роботи в області про визнання угод недійсними і готові запропонувати Вам кваліфіковану допомогу в цьому питанні.


У наші послуги входять:

  • Аналіз документів клієнта, оцінка перспектив визнання угоди недійсною;
  • Досудове врегулювання спору;
  • Збір та подача документів до суду;
  • Представлення інтересів клієнта в суді;
  • Складання скарг, клопотань, претензій та інших судових документів;
  • Консультації клієнта з питань визнання реєстрації права власності недійсним та інша юридична допомога.

Істотну частку у спорах, пов'язаних з недійсними угодами, займають спори про права на нерухоме майно. Учасниками їх можуть бути як фізичні, так і юридичні особи. Більшість таких спорів пов'язана з успадкуванням нерухомого майна, договорів купівлі-продажу або дарування. Визнання права власності недійсним може бути встановлено через суд (оспорюваний правочин) або за фактом встановлення обставин, які роблять угоду нікчемною.

Для великих угод недотримання встановленого законом порядку за їх скоєння також призводить до визнання їх недійсними. Наприклад, для акціонерних товариств великі угоди повинні бути схвалені радою директорів або зборами акціонерів з документальним підтвердженням цього. У разі відсутності такого підтвердження така угода може бути визнана в суді недійсною.


Що може послужити підставою для визнання недійсності правочину?

Вік одного з учасників угоди на момент укладення угоди не перевищував 14 років (18 років, якщо батьки або опікуни не давали своєї згоди на укладення угоди) або угода була укладена з порушенням прав неповнолітніх (часто зустрічається у спорах про права на нерухоме майно);

Один з учасників угоди був недієздатним або обмежено дієздатним громадянином або був не в змозі усвідомлювати свої дії в момент укладення угоди;

Юридична особа або фізична особа, яка уклала угоду, не володіло необхідними правами на її вчинення (наприклад, відсутня потрібна ліцензія або особа, що підписує документи, вийшло за рамки своїх повноважень);

Угода була укладена під впливом обману, насильства або погроз;

Угода була укладена для виду з створенням видимості правових наслідків.

Коли можна подати позов про недійсність угоди?

Якщо мова йде про нікчемним правочином, то закон визначає строк позовної давності в три роки з моменту початку виконання угоди. Визнання угоди недійсною не вимагає підтвердження в суді.

Верховний Суд України прийшов до висновку, що якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин).

Про це йдеться в Постанові Судової палати у цивільних справах ВСУ від 18 січня 2017 року №6-2552цс16.

Джерело

Для оспорюваних угод позовні вимоги про визнання такого правочину недійсним можуть бути пред'явлені протягом одного року з дня припинення насильства або загрози, що призвели до її вчинення, або з дня, коли обставини, які роблять угоду недійсною, стали відомі позивачу.