Способи зворотнього зв'язку

Ви можете зв'язатися з нами через форму або ЗВ'ЯЗАТИСЯ ПРОСТО - внизу сторінки, клікнувши на іконку зручного для Вас способу. ⇓

compare_arrows0

Ліквідація юридичної особи

Refine Search

Ліквідація юридичної особи

В силу різних причин може виникнути необхідність закриття фірми. Щоб ліквідувати фірму, необхідно пройти офіційну процедуру ліквідації фірм.

Ліквідація фірм – процес припинення діяльності юридичної особи, що не передбачає перехід прав і обов'язків іншій юридичній особі.


Наші переваги

знання нюансів і підводних каменів всіх етапів ліквідації фірми;

досвід роботи з державними органами;

багаторічний досвід ліквідації компаній;

супровід процедури ліквідації компанії «під ключ» або конкретного етапу.


Ліквідація підприємства. Добровільна або примусова

Ліквідація підприємства – це процедура, при якій дані про юридичну особу, як про суб'єкта господарської діяльності, виключаються з Єдиного державного реєстру, юридична особа знімається з обліку в податковій та інших держорганах, всі права і обов'язки юридичної особи припиняються і не переходять до третіх осіб. Процедура ліквідації закінчується, коли в Державному реєстрі з'являється позначка про припинення діяльності суб'єкта.

Закрити фірму можна як у добровільному порядку, так і примусово. У першому випадку засновники самі приймають рішення про припинення діяльності свого підприємства. У другому ж випадку, ліквідація фірми відбувається на підставі рішення суду, якщо суб'єктом допущені порушення законодавства або ж він оголошений банкрутом.


Ліквідація ТОВ і інших юросіб. Який шлях вибрати?

За українським законодавством передбачено декілька способів, за якими відбувається ліквідація підприємств в Україні. І в залежності від того, з яких причин відбувається припинення діяльності фірми, можна вибрати найбільш оптимальний спосіб.

Це може бути реорганізація підприємства, продаж корпоративних прав. Або, наприклад, якщо у підприємства є проблеми з кредиторами, є непогашені борги і немає можливості їх погасити, то, швидше за все, в такому випадку найбільш прийнятним шляхом для власника буде банкрутство юридичних осіб. При цій процедурі суд визнає підприємство банкрутом, і борги погашаються в міру можливості.

Зупинимося детальніше на цій процедурі.


Банкрутство підприємства як спосіб ліквідації

Варто зазначити, що банкрутство підприємства може відбуватися як за ініціативою засновників або уповноваженого ними особи, так і за заявою кредиторів або контролюючих органів.

У першому випадку після того як засновники прийняли рішення про ліквідацію підприємства, створена ліквідаційна комісія або уповноважена особа (ліквідатор) самі звертаються в господарський суд з відповідною заявою про визнання підприємства банкрутом.

При здійсненні банкрутства необхідною умовою є проведення на підприємстві перевірок контролюючих органів для підтвердження статусу банкрута. Якщо такий статус буде підтверджений, то суд визнає підприємство банкрутом і на підставі цього до Державного реєстру вноситься відповідна відмітка про припинення діяльності юрособи.


Ліквідація юридичної особи. Основні кроки

Яка ж загальна процедура ліквідації юридичної особи незалежно від обраних шляхів? З чого все починається?

Починається все з прийняття загальними зборами засновників рішення про ліквідацію юридичної особи. Зауважимо, що на такому зібранні за рішення про ліквідацію повинна проголосувати більшість засновників, а повинно бути не менше 60% складу засновників. Після прийняття рішення про припинення юридичної особи, створюється спеціальна ліквідаційна комісія, на яку з цього моменту покладаються всі обов'язки, у тому числі і щодо проведення процедури ліквідації.

Наступним кроком буде повідомлення про прийняте рішення держреєстратора. Під повідомленням мається на увазі складання і направлення держреєстратору письмової заяви про ліквідацію, а також інших необхідних для здійснення цієї процедури документів. Також про всі деталі, документах і етапах при ліквідації СПД можуть розповісти досвідчені юристи в ході консультації.

Після надання всіх документів у спеціальному ЗМІ публікується інформація про ліквідацію суб'єкта. З цього моменту дається 2 місяці на те, щоб кредитори та інші зацікавлені особи могли пред'явити свої вимоги по відшкодуванню боргів. Відбувається, власне, розрахунок з кредиторами.

Також на цьому етапі ліквідується підприємство знімається з обліку в податковій, пенсійному фонді та інших органах. Для зняття з обліку контролюючі органи проводять на підприємстві позачергові перевірки. Результатом проходження таких перевірок будуть довідки з відповідних органів.

Коли всі попередні етапи успішно завершені, ліквідаційна комісія або уповноважена особа подає держреєстратору документи про проходження цих етапів. На підставі цих документів до Реєстру вноситься відмітка про припинення діяльності юридичної особи.

Це основні етапи закриття підприємства. Однак процедура містить безліч нюансів і деталей, які її ускладнюють і затягують. Тому самостійне проходження всіх етапів – досить рідкісне явище. В основному для здійснення ліквідації фірми засновники звертаються до професіоналів юридичних фірм. Вони добре знайомі з цією процедурою, у них великий досвід роботи з представниками держорганів. Це значно прискорює і спрощує процес ліквідації.